برگزاری جلسه توجیهی دانشجویان ورودی جدید مقطع کارشناسی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ جلسه توجیهی دانشجویان ورودی جدید مقطع کارشناسی  راس ساعت 10 روز سه شنبه مورخ 96/7/11 در سالن ورزشی دانشکده علوم ورزشی برگزار گردید. در ابتدای مراسم دکتر حمیدی رئیس دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم  به دانشجویان جدید الورود و تسلیت به مناسبت شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین (علیه السلام) استان مرکزی را استانی عالم پرور و مهد علم و هنر توصیف نمودند. در ادامه ایشان به این موضوع اشاره داشتند که مدرک، تنها ملاک توسعه ی کشور نیست و هدف دانشگاه های مهم کشور افزایش کیفیت آموزش و بالا بردن بهره وری است. وی در ادامه افزود: بخش عمده ی کار به شخصیت و انگیزه ی دانشجویان و فلسفه ی حضورشان در دانشگاه بستگی دارد. در پایان ایشان افزودند: باید دانشگاه ها به سمت دانشگاه های کارآفرین پیش روند و ازدانشجویان درخواست نمودند ایده هایی که منجر به اشتغال و ایجاد فضای کاری جدید می شود را ارائه نمایند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی مطلق سخنرانی خود را با روایتی از حضرت علی (علیه السلام) در رابطه با ارزش علم و دانش آغاز نمودند و پیرو این روایت بیان نمودند: دانشمندان همیشه زنده هستند و همیشه از آن ها به نیکی یاد می شود و حتی اگر جسم آن ها از بین برود ارزش و دانش آن ها در قلب مردم باقی خواهد ماند. ایشان در پایان از دانشجویان خواستند در کارها برنامه ریزی و هدفمندی دقیق داشته و  نشاط و شادابی را در برنامه خود مد نظر داشته باشند.

سپس دکتر سلیمان نژاد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی توضیحاتی در رابطه با معرفی دانشگاه اراک و نکات مهم آموزشی ارائه نمودند. ایشان در ادامه افزودند: 14 نفر از 250 نفر عضو هیأت علمی که خدمات آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهند در رتبه ی بسیار بالایی از لحاظ علمی قرار دارند. وی از  ایجاد سه رشته ی جدید فرش، اقتصاد و رشته ی حقوق در دوره کارشناسی خبر داد.

ادامه ی مراسم با مداحی ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) همراه بود.

سپس دکتر سجادی نژاد مدیر مرکز مشاوره دانشگاه در خصوص مرکز مشاوره و خدمات این حوزه مطالبی را ارائه نمودند. وی توضیحاتی در مورد ویژگی های سنی دانشجویان و  ارتباط برقرارکردن با دیگر دانشجویان را مطرح نمودند.

در پایان مراسم دکتر بهرامی معاون دانشجویی و فرهنگی به معرفی حوزه دانشجویی و فرهنگی پرداختند و دانشگاه را یکی از کلیدی ترین نهادهای دنیای جدید دانستند. ایشان در ادامه افزودند: وظیفه ی حوزه ی دانشجویی و فرهنگی ارائه ی خدمات مناسب و ایجاد محیط امن برای دانشجویان است که بتوانند به خوبی درس بخوانند و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی خودشان را به شکل شایسته ای انجام دهند.

 

لینک ارتباط مستقیم با قائم مقام محترم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری